Sbor dobrovolných hasičů Ohrobec
Činnost SDH v roce 2009

Datum Akce Popis akce
28.12.2009 Žádost o dotace Na poslední chvíli požádala jednotka SDH Ohrobec prostředníctvím obecního úřadu o dotace na dovybavení jednotky. 
28.11.2009 Posvícenská zábava Posvícenská klasika. Dobré pivo, bohatá tombola, dobrá muzika.
11.11.2009 Debata s obecním úřadem SDH Ohrobec předneslo shrnutí aktivit v roce 2009 a nabídlo spolupráci pro rok 2010. Předneslo také představu financování SDH pro rok 2010. SDH požaduje pro rok 2010 na provozní i investiční náklady okolo 20.000,- kč.
24.10.2009 Taktické cvičení Pikovice Další praktické cvičení z dílny HZS Jílové. Konalo se v Pikovicích za účasti mnoha jednotek SDH. Disiplýny: Dálková doprava vody, stavění pískových hrází, stavění norné stěny, a další…
10.10.2009 Požár pekárny Beruška V říjnu v nočních hodinách došlo v pekárně Beruška k požáru pece. K místu požáru byli přivolány jednotky HZS Jílové, SDH Zvole, SDH Ohrobec. Požár byl uhašen ještě před příjezdem jednotek zaměstnancem pekárny. 
12.9.2009 Druhá část pravidelného školení velitelů jednotek SDH - velitel družstva a strojník - Dobřichovice Tentokrát se konala praktická část školení v Dobřichovicích. Tohoto školení se účastní celá jednotka SDH. Teoretické znalosti se zde uplatní v praxi i když né uplně na ostro. Velké množství disciplín je zárukou dobré připravenosti. Discipílny: Oblékání na rychlost ve tmě. Jízda zručnosti. Plnění cisterny z přírodního zdroje vody. Dopravní nehoda a záchrana řidiče. Chemická příprava.
8.9.2009 Rekonstrukce Avie V průběhu roku 2009 vozidlo prodělalo částečnou rekonstrukci a mnoho oprav. Jednalo se zejména o nový lak, opravu brzd, údržbu motoru, předělání zadních dveří. Na opravách auta strávili hasiči přes 250 hodin a utratili částku přes 17 tisíc korun, kterou zaplatili z vlastních kapes. Dne 7.9.2009 prošlo vozidlo úspěšně STK a mohlo být zařazeno do výjezdu v IZS. Vozidlo slouží jako dopravní automobil k přepravě zásahového družstva 1+ 4, přenosné požární stříkačky, hadic, nářadí a dalšího materiálu.
16.6.2009 Převod automobilu z Řevnic do Ohrobce  V červnu byl slavnostně převezen automobil Avia ze stanice Řevnice do hasičské zbrojnice Ohrobec. Ve skutečnosti byli přivezeny dva kusy, přičemž jeden měl být určen na náhradní díli.
13.6.2009 Likvidace náletových dřevin dětské hřiště Károv I hasiči přispěli svojí prací na vzniku nového dětského hřiště na Kárově. Ještě v době, kdy hřiště byl prales posekali hasiči náletové dřeviny, odstranili několik velkých kořenů a vyhrabali značné množství kamenů a nepořádku. Celkem zde družstvo hasičů strávilo dva dny.
30.5.2009 Likvidace náletových dřevin dětské hřiště Károv I hasiči přispěli svojí prací na vzniku nového dětského hřiště na Kárově. Ještě v době, kdy hřiště byl prales posekali hasiči náletové dřeviny, odstranili několik velkých kořenů a vyhrabali značné množství kamenů a nepořádku. Celkem zde družstvo hasičů strávilo dva dny.
27.5.2009 Debata s obecním úřadem aneb s prosíkem na úřad. Každoroční debata se zastupiteli obce o možné spolupráci a možné finanční podpoře ze strany obce. Z této debaty vyšla jediná kladná věc a to přislíbení podpisu na bezplatné převedení zásahového automobilu pro jednotku SDH.
10.5.2009 Soutěž sportovních družstev Zvole Úkol byl jasný. Zúčastnit se, dosáhnout času lepšího než minuta a neskončit poslení. Ačkoliv jsme měli družstvo ve sníženém počtu o jednoho člena, podařilo se všechny úkoly splnit. Naše družstvo skončilo na krásném devátém místě z celkových dvanácti. Čas cca 55 vteřin byl také v limitu. Lepšíme se. Uvidíme příští rok.
15.2.2009 Zasah hořící kontejner Oblouková V létě v nočních hodinách podpálil vandal popelnici v ulici Oblouková. K požáru byla povolána SDH Zvole a HZS Jílové. U zásahu byli i členové SDH Ohrobec i když se vlastního zásahu neúčastnili. Prováděli takzvaný průzkum :-)
13.2.2009 Účas na zdravotnickém školení pořádaném HZS Jílové Hasičský záchranný sbor Jílové u Prahy pořádal pro členy jednotek dobrovolných hasičů zdravotnické školení. Toto školení významně přispívá k obohacení znalostí při záchraně osob.
20.1.2009 Pokračování v rekonstrukci hasičské zbrojnice Opět za své. Hasiči opravili tlačítko spuštění sirény. Klubovna byla dovybavena nábytkem, světly a výzdobou.
  První část pravidelného školení velitelů jednotek SDH - velitel družstva a strojník Pravidelné školení pořádané pro obnovení znalostí strojníků a velitelů jednotek SDH
  Účast na cvičení velitelů v krizových situacích se zaměřením na povodně a jiné katastrofy velkého rozsahu Specialní praktické školení zaměřené na katastrofy velkého rozsahu jako jsou povodně, velké havárie, atd.. Součástí praktického výcviku bylo například stavění stanů, norných stěn, pískových barier…
  Pálení větví Za celý rok se v obci nahromadí velké množství spadaných větví. Jednou za čas je potřeba nahromaděný odpad spálit. Hasiči si tento úkol vzali na starost a větve spálili. Mimo jiné dělali dozor i po dopálení větví a následný úklid a rekultivaci páleniště. Při pálení byl využit obecní traktor. Při rekultivaci byl využit soukromý traktor velitele SDH. Po zásluze odměnila obec hasiče darem 1000,- kč :-)
  Hasičský ples Začátkem roku je pravidelně pořádán hasičský ples. Tombola bohatá, muzika hlasitá, účast hojná.
  Valná výroční hromada SDH Ohrobec Pravidelná valná hromada se konala v hospodě U Trojánků.
  Příspěvek do Ohrobeckého zpravodaje I hasiči potřebují zviditelnit. Co kdyby se našel nějaký sponzor :))
  Dopravní nehoda Dolní Břežany I když jako soukromá osoba, členka výjezdového družstva Ohrobec byla svědkem dopravní nehody v Dolních Břežanech. Poskytla základní zdravotnickou pomoc a provedla protipožární opatření.
  Brigáda čištění Úvozu a přilehlého parkoviště Další dobrovolná brigáda v obci. Tentokrát se čistil Úvoz a přilehlé parkoviště u pekárny. Dobrovolní hasiči nemohli chybět.
  Účast na dětském dni Při dětském dni byla nabídnuta spolupráce s SDH Ohrobec. Ohrobečtí hasiči si vzali na starost dvě disciplíny. Stříkání ruční džberovou stříkačkou na terč a stříkání motorovou stříkačkou na terč. Obě disciplíny byli u dětí velice oblíbené. Hasiči také obstarali stánek s občerstvením.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one